PONIEDZIAŁKI 09:30 , 10:15, 19:00, 20:00
CZWARTKI 9:30,10:15, 18:00, 19:00

Zastanawiasz się  gdzie się zapisać na zajęcia i którą formą fitness wybrać?

Jeżeli lubisz środowisko wodne oraz ćwiczenia przy muzyce, ta forma jest idealna dla ciebie.  Spośród wszystkich dostępnych form fitness, właśnie aqua aerobik powoduje najmniejsze obciążenie dla organizmu przy stosunkowo dużej liczbie spalanych kalorii.

Aqua fitness/aqua aerobic zalecany jest kobietom o różnej sprawności fizycznej. Na takie zajęcia uczęszczać mogą seniorzy jak i młodzi ludzie.

Zajęcia wysiłkowe o różnej intensywnośi.

Aqua aerobic to ćwiczenia w wodzie w postaci prostych choreografii przypominających aerobik. Angażowane są tu wszystkie grupy mięśniowe, ćwiczenia natomiast są bardzo bezpieczne i efektywne.

Opór wody sprawia iż 1 minuta ćwiczeń w wodzie jest równa 5 minutom zwykłych ćwiczeń na lądzie.

W wyniku wyporu wody ciało człowieka staje się lżejsze, dzięki czemu wykonywanie ćwiczeń staje się łatwiejsze.

Temperatura wody natomiast wpływa na rozluźnienie mięśni, a to zapobiega kontuzjom.

Jest to forma bezpieczna nawet dla osób z nadwagą, z osteoporozą, po przebytych urazach układu ruchu.

Wysiłek mięśni konieczny do wykonania ruchu w wodzie zmniejsza się do 1/10.

W wodzie podczas ćwiczeń aqua aerobiku pokonujemy stosunkowo znaczny opór wody i to wcale nie „pocąc” się tak na sali gimnastycznej podczas klasycznego aerobiku na „sucho”.

Podczas aerobiku w wodzie spalamy o wiele więcej kalorii w porównaniu z ćwiczeniami aerobiku na sali gimnastycznej. Przyczyną tak znacznej różnicy redukcji kalorii w wodzie jest fakt, iż woda posiada wyższe ciepło właściwe od powietrza i dlatego właśnie w basenie spalimy o wiele więcej kalorii „bez większego” wysiłku niż w tym samym czasie podczas męczących ćwiczeń aerobiku na sali.

Woda po prostu wychładza nas mimo, iż temperatura wody w basenie podczas aqua aerobiku wynosi od 29 stopni Celsjusza, organizm musi utrzymać temperaturę ciała 36,6 stopni Celsjusza w związku z tym uruchamia „zapasy” energii i spala zbędne kalorie, aby ogrzać organizm i utrzymać nasz komfort cieplny.

AQUA BASIC

Zajęcia przeznaczone dla osób początkujących o umiarkowanej intensywności, podczas któych stosowane są różne kombinacje podstawowych ćwiczeń gimnastycznych, ogólnorozwojowych, gibkościowych, rozciągających i oddechowych w wodzie przy muzyce.  Nie wymagają umiejętności pływania.

AQUA TRAINING

To zajęcia o charakterze treingowym o dużej intensywności. Ukierunkowane są na wzmacnianie różnych partii umięśnionych: kończyn górnych, dolnych oraz całego tułownia z reagórnym uwzględnieniem mięśni core
w zależności od celu konkretnych zajęć.


Aqua Fitness  poranny- 20zł/45minut
180zł – Karnet 10xwejście/45minut
Aqua Fitness popołudniowy  25zł/45minut
230zł- Karnet 10xwejście/45minut
___